Millioner til Odense, Aarhus og Egedal Kommune

 

Tre heldige danskere er blevet millionærer efter weekenden

Der var ingen, der fredag aften havde fanget de gyldne vindertal på Eurojackpot. Til gengæld var der en heldig dansker, der fik del i 2.præmien. Den heldige vinder har et Plus-abonnement og bor i Egedal Kommune.Præmien lød på 1.649.836 kr.

Lørdag aften var der heller ingen vinder af førstepræmien i Lotto. Alligevel er der to heldige danskere, der får 1.000.000 skattefri kroner ind på kontoen, takket være Millionærgarantien fra Lotto, hvor man bliver millionær, selvom man har 0 rigtige. Den ene har købt sin kupon på Shell-tanken på Rugårdsvej i Odense, mens den anden er Plus-abonnent fra Aarhus Kommune.

Danske Spil ønsker stort tillykke til vinderne, som de endnu ikke har hørt fra.

Vindertal Eurojackpot:

17,21,23,37,45

Stjernetal: 7,9

Vindertal Lotto: 11,13,14,21,23,34,36

Tillægstal: 28

Få 24NYT LEVERET GRATIS PÅ MAIL

Du kan altid afmelde dig både nyhedsmail og samtykke. Vi deler ikke din email-adresse med andre. Nyhedsmailen kan af og til indeholde reklame. Når du tilmelder dig her, accepteres disse vilkår.

24NYT har brug for flere abonnenter til at støtte vores arbejde.

Vær med til at sikre avisens fremtid

29,-/uge

Mindstepris 749,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 6 mdr. 749kr./6 md.

19,-/uge

Mindstepris 989,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 1 år –  kun 989kr. pr. år

Spar 1560 kr.

Skriv din mening (Du skal være logget på Facebook)