“Lys i huden”: Masturberende mand

 

En 65-årig kvinde kontaktede søndag formiddag politiet, da hun under en gåtur med en veninde kort forinden havde observeret en mand, der stod i skovstykket ved Fyrvej i Sandvig og masturberede. Ifølge anmeldelsen holdt manden tydeligt øje med de forbipasserende og forlod stedet, da de kom tættere på.

 

Kvinderne fortsatte deres gåtur rundt om Hammersø, hvor de endnu engang så manden stå på nogle klipper og masturbere.

 

Manden var iført gråt joggingtøj og havde et sort halstørklæde for ansigtet. Han beskrives desuden som værende mellem 25-40 år, lys i huden og kraftig af bygning.

 

Politiet efterforsker hændelsen og hører i den forbindelse meget gerne fra borgere, der har oplysninger i sagen. Politiet kan kontaktes på telefon 114.

Få 24NYT LEVERET GRATIS PÅ MAIL

Du kan altid afmelde dig både nyhedsmail og samtykke. Vi deler ikke din email-adresse med andre. Nyhedsmailen kan af og til indeholde reklame. Når du tilmelder dig her, accepteres disse vilkår.

24NYT har brug for flere abonnenter til at støtte vores arbejde.

Vær med til at sikre avisens fremtid

29,-/uge

Mindstepris 749,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 6 mdr. 749kr./6 md.

19,-/uge

Mindstepris 989,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 1 år –  kun 989kr. pr. år

Spar 1560 kr.

Skriv din mening (Du skal være logget på Facebook)