Midt- og Vestjyllands Politi offentliggør nu navn og billede på den mand, der er efterlyst for blandt andet røveri. Han hedder Mike Vester Styrenhoff, og politiet beder folk, der har set ham, ringe på 114.
Den mand, der tirsdag aften begik røveri mod Rema 1000 i Silkeborg, er fortsat efterlyst. Politiet har ved hjælp af tip i sagen identificeret røveren som den 29-årige Mike Vester Styrenhoff fra Bryrup.
Mike Vester Styrenhoff er efterlyst for både røveri, indbrud og brugstyveri. Han har haft chancen for at melde sig selv, uden at det er sket. Derfor efterlyser politiet ham nu med både navn og billede.
Mike Vester Styrenhoff beskrives således:
- Mand
- 29 år
- 179 cm
- Dansk
- Almindelig bygget
- Kort, mørkt hår
Har du set Mike Vester Styrenhoff, eller har du en idé om, hvor han færdes eller opholder sig, så ring til politiet på 114.
24NYT har brug for flere abonnenter til at støtte vores arbejde.
Vær med til at sikre avisens fremtid
29,-/uge Mindstepris 749,-
Min. abonnementsperiode: 6 mdr. 749kr./6 md. | 19,-/uge Mindstepris 989,-
Min. abonnementsperiode: 1 år – kun 989kr. pr. år Spar 1560 kr. |
Skriv din mening (Du skal være logget på Facebook)