Kvinde fundet dræbt

Nordsjællands Politi efterforsker drab i Hillerød

En 63-årig kvinde er fundet dræbt i Hillerød

 

Nordsjællands Politi efterforsker et drab på en 63-årig kvinde fra Hillerød. Kvinden blev fundet død i sin lejlighed på Møllebakken i dag, tirsdag, klokken 08.03.

Nordsjællands Politi mistænker en 63-årig mand fra Gørløse for at have forbindelse til drabet. Manden har en relation til den dræbte kvinde, der er imidlertid ikke tale om en familiemæssig relation. Nordsjællands Politi har som et led i efterforskningen i dag været på mandens adresse i Gørløse. Manden var ikke til stede på adressen og efterlyses i politiets systemer.

Nordsjællands Politi ønsker foreløbig ikke at komme med yderligere oplysninger af hensyn til sagens efterforskning.

Få 24NYT LEVERET GRATIS PÅ MAIL

Du kan altid afmelde dig både nyhedsmail og samtykke. Vi deler ikke din email-adresse med andre. Nyhedsmailen kan af og til indeholde reklame. Når du tilmelder dig her, accepteres disse vilkår.

24NYT har brug for flere abonnenter til at støtte vores arbejde.

Vær med til at sikre avisens fremtid

29,-/uge

Mindstepris 749,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 6 mdr. 749kr./6 md.

19,-/uge

Mindstepris 989,-

Adgang til arkivet

Avisen på mail

Ingen reklamer

Adgang til alle artikler

Min. abonnementsperiode: 1 år –  kun 989kr. pr. år

Spar 1560 kr.

Skriv din mening (Du skal være logget på Facebook)